Esenyurt’ta akraba hanedanlığı

Sabah gazetesinden Barış Savaş’ın haberine göre, İstanbul Esenyurt Belediyesi’nde eş dost atamaları hız kesmeden devam ediyor. DEM Parti kontenjanından CHP’den Belediye Başkanı seçilen Ahmet Özer’in, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in talimatıyla görevine son verildiği açıklanan kayınbiraderi Metin Günsan’ın belediyedeki mali işler koordinatörlüğüne devam ettiği öğrenildi.

Özer’in, ayrıca kardeşi Azad Özer’i de koruma sorumlusu, kız kardeşinin oğlu Muhammet Özçoban’ı özel kalem sorumlusu, dayısının oğlu Botan Fırat Yılmaz’ı, özel kalem personeli, dayısının oğlu Muhammet Yılmaz’ı işyeri ruhsat müdürlüğünden sorumlu danışman, kız kardeşinin oğlu Savaş Çağlar’ı ise imardan sorumlu danışman olarak görevlendirdiği ortaya çıktı.

OĞLUNU DANIŞMAN YAPTI

Ahmet Özer’in inşaat mühendisi olan oğlu Serhan Özer Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Danışmanı olarak görevli. Belediye müdürlüklerinin birçoğunun WhatsApp gruplarında yer alan Serhan Özer, talimatlarının çoğunu bu gruplardan veriyor.

Belediye başkanının avukat olan diğer oğlu Seraf Özer ise medya ve iletişimden sorumlu danışman. ABD’den transfer ettiği yakın köylüsü ve arkadaşı Cevdet Özister de Fen İşleri, Temizlik ve Park Bahçeler gibi teknik müdürlüklerden sorumlu Genel Koordinatör. Başkanın DEM partisi ile olan ilişkilerini koordine ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir