LG Display, Değiştirilebilir Frekans ve Çözünürlüğe Sahip OLED Panellerinin Seri Üretimini Duyurdu

LG Display tarafından değiştirilebilir yenileme hızları ve çözünürlük özelliklerine sahip dünyanın ilk oyun OLED panelinin seri üretimine geçildiği duyuruldu. Şirket 31,5 inçlik panelin yeni konsept ürünlerle üst düzey oyun ekranı pazarına girişini hızlandırdığını ifade ediyor.

Oyun OLED paneli, kullanıcıların içeriğe bağlı olarak yüksek yenileme hızı (FHD∙480Hz) ve yüksek çözünürlük modu (UHD∙240Hz) arasında serbestçe seçim yapmasına olanak tanıyor.

Yüksek yenileme hızı modunda kullanıcılar, birinci şahıs nişancı (FPS) veya yarış türleri gibi hızın ve ekran değişikliklerinin özellikle önemli olduğu oyunların keyfini çıkarabilecek. Yüksek çözünürlük moduna geçiş, zengin görsel efektlere veya yüksek çözünürlüklü 4K içeriğe sahip filmleri izlerken olağanüstü derecede sürükleyici bir deneyim sunacak. Karşılaştırıldığında, geleneksel panellerin yenileme hızı değiştiğinde bile sabit bir çözünürlüğü bulunuyor ve bu da birden fazla uygulama için çok yönlülüklerini sınırlandırıyor.

LG Display’in gelişmiş çözümü, kendisinin bağımsız olarak geliştirdiği yeni teknoloji olan Dinamik Frekans ve Çözünürlük olarak karşımıza çıkıyor (DFR). DFR’nin gelişiyle birlikte kullanıcılar, görüntü işleme hızını ayarlayarak yenileme hızı ve çözünürlük arasında hangisine öncelik vereceklerini seçebilecekler.

Şirketin Oyun OLED paneli, sürükleyici deneyimi geliştirmek için diğer LG Display teknolojileriyle de donatılmış durumda. Bunlar arasında, görüntü kalitesini yükseltmek için organik malzemelerden ışık emisyonunu maksimuma çıkaran, şirketin Mikro Lens Dizisi (MLA) yeniliğini temel alan META Teknolojisi 2.0 da yer alıyor. Daha canlı ses sağlamak için de ayrı bir hoparlöre ihtiyaç duymadan doğrudan ekrandan ses üreten İnce Aktüatör Sesi teknolojisi kullanılıyor.

Şirketin oyun OLED panelleri kendiliğinden ışık yayabiliyor ve her pikselin mükemmel siyahlar ve gerçekçi görüntü kalitesi üretmesine olanak tanıyor. Panel, ultra yüksek yenileme hızıyla (480Hz), aynı zamanda piyasadaki tüm paneller arasında en hızlı tepki süresine (0,03ms) sahip.

LG Display, yeni 31,5 inçlik Oyun OLED panelini, LG Electronics’ten başlayarak küresel oyun ekipmanı markalarına tedarik etmeyi planlıyor. Şirket bu yıl 27, 31,5, 34, 39 ve 45 inçlik oyun OLED panellerinin tamamıyla üst düzey oyun ekranı pazarındaki genişlemesini hızlandırmak hedefinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir